ForumTo jest własny nagłówek. Możesz go całkowicie zmienić w panelu admina, prawdopodobnie kolorystyka jest nieodpowiednia, możesz ją dobrać w zależności jakiego stylu używasz. Jezeli w kodzie HTML nagłówka wpiszesz tylko: get_from_template nagłówek portalu będzie pobierany z pliku portal_header.tpl w katalogu aktualnego stylu, działają w nim {ZMIENNE} stylów dokładnie tak samo jak w nagłówku forum.
ForumChatPomocSzukajUżytkownicyGrupyStatystykiAlbumDownload

Menu
własny link
Forum
Strona Główna
Szukaj
Rejestracja
Statystyki
Kto tu rzadzi :)
wlasny link2

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
      

Witamy Gość
Obecny czas to 2014-09-21, 22:08
Styl forum:

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 134062 postów, 4810 tematów
Mamy 1492 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: Nelson

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
17 Zarejestrowanych, 3 Ukrytych i 12 Gości
Z zarejestrowanych:
Basterki, agusia, arabiansaneta, Bonnie Fable, Cara, carmenka, czorcik, demi25, Donata Stawicka, Duet, Ewa Pogoda, ewaz8, Ewela, izulkaa, YZ'Olka ;D, Tayekuna, Vince
Użytkowników w ostatniej godzinie:12
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 5 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 5 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 114 było obecnych 2011-02-13, 12:25

Linki

Toplista Spanielkowych StronWłasne menu
jakaś treść, lub treść i html

Batalia o czyste serca
Najpoważniejszą chorobą, jaka dotyka Cavaliery jest wada zastawki dwudzielnej (mitralnej) serca. W ojczyznie rasy, w większości krajów europejskich, w Skandynawii, Stanach, Kanadzie i Australii hodowcy tych ras badają serca swoich psów przed wprowadzeniem ich do hodowli, najczęściej jest to uregulowane odpowiednimi przepisami klubowymi. Listy wyników publikowane są corocznie.

W naszym kraju wiedza na temat tej choroby jest bardzo mała, dlatego już jakiś czas trwa nasza akcja mającą na celu rozpowszechnienie informacji o MVD oraz utrwalenie w świadomości środowiska związanego z rasą konieczności przeprowadzania regularnego badania serc także u polskich Cavalierów.

Każdy hodowca bądz właściciel reproduktora, który uznaje i popiera potrzebę przeprowadzania u małych spanielków badań serca oraz używa do hodowli przebadanych psiaków, może korzystać z logo akcji umieszczając je na swojej stronie internetowej, w ogłoszeniach oraz wszelkich materiałach reklamowych.

Oto logo "Batalii", które możecie wstawić na swojej stronie z linkiem "http://cavalierworld.eu/cavisiowo/portal.php?show=71",
lub - poniżej - po prostu kod do wklejenia na stronę w miejscu, gdzie chcecie umieścić logo.


Od hodowcy używającego naszego znaczka, nabywca małego Cavisia ma pełne prawo czekiwać, iż wraz z dokumentacją (metryczka, książeczka zdrowia) otrzyma kopie świadectw badania serca. Właściciel reproduktora powinien móc w każdej chwili okazać je hodowcy zainteresowanemu pokryciem swojej suczki.
Formularze takich zaświadczeń możecie Państwo znalezć w naszym dziale "download".

Postulujemy, aby właściciele suczek czy reproduktorów uczestniczący w naszej akcji zawsze zwracali się o potwierdzenie badania serca potencjalnego partnera swojego zwierzęcia i starali się namawiać jego opiekunów do przeprowadzenia takich badań.

Apelujemy do przyszłych nabywców - we własnym interesie pytajcie się Państwo o badania serca rodziców miotu, którym jesteście zainteresowani! Nie zlikwiduje to wprawdzie możliwości wystąpienia tej wady u Waszego szczenięcia, ale kupno malca po rodzicach przebadanych z zadowalającym wynikiem minimalizuje ryzyko.

Jeżeli macie Państwo młode zwierzątko, pieska nie używanego jeszcze w hodowli bądz posiadacie przedstawiciela innej rasy, a popieracie nasze działania w tym względzie, zapraszamy do korzystania z logo!

Dodatkowym warunkiem korzystania z logo jest, w wypadku umieszczenia go na swojej stronie, zlinkowanie go na adres stronki o Batalii (bezpośredni adres: http://cavalierworld.eu/cavisiowo/portal.php?show=71). W przypadku umieszczenia go w ogłoszeniach prasowych, o ile tylko to możliwe również prosimy podać ten adres.

Pamiętajcie, że badanie jest ważne rok od momentu przeprowadzenia go przez lekarza weterynarii!!! Wszystkich miłośników królewskich spanieli wzywamy do walki o czyste, zdrowe serca w naszych pięknych rasach!!!

W myśl polskiego związkowego prawa hodowlanego, do reprodukcji może być dopuszczony każdy Cavalier czy King, który uzyska odpowiedni wiek (18 miesięcy) i uzyska 3 oceny tzw. hodowlane na wystawach odpowiedniej rangi. Nie ma dodatkowych obostrzeń. Oficjalnie tylko te zasady są obowiązujące.

Poniżej podajemy zasady opracowane na podstawie warunków dopuszczania do hodowli w krajach europejskich pracujących nad zwalczeniem MVD.
Ten plan proponujemy hodowcom, którym nie jest obojętne zdrowie hodowanych przez nich psów i ogólna zdrowotność rasy.

Każdy, kto przystępuje do naszej "Batalii o czyste serca" zobowiązuje się przestrzegać tych zasad dobrowolnie przede samym sobą, innymi hodowcami i nabywcami swoich szczeniąt.

Przeprowadzanie badań oraz normy określające dopuszczalne przy użyciu w hodowli wyniki w zależności od wieku zwierzęcia
Pies jest dopuszczany do hodowli na podstawie badania przez tzw. "weterynarza domowego" (lekarza, który stale opiekuje się pieskiem). Wystarczającym jest badanie osłuchowe (stetoskop) i wynik tego badania : stopień 0/6.

Jeżeli lekarz osłuchowo stwierdzi stopień 2/6 - wynik ten musi zostać skonsultowany z "kardiologiem", czyli - w naszym rozumieniu - każdym lekarzem weterynarii, który dysponuje tzw. "dopplerowskim" aparatem USG (aparat dający kilkubarwny obraz pracy serca i przepływu krwi).

Jeżeli lekarz domowy lub kardiolog podczas badania stwierdza stopień zmian 3/6 - pies zostaje wykluczony z hodowli.

W zależności od wieku psa, do hodowli zezwala się na użycie zwierząt o następującym stopniu nasilenia choroby:

0-24 miesiące - serce czyste (0/6)
24-36 miesięcy - dopuszcza się I stopień MVD (1/6)
powyżej 36 miesięcy - dopuszczalny jest II stopień MVD (2/6)

Jeżeli piesek w wieku 8 lat nadal nie wykazuje zmian wiekszych niż w stopniu 2/6, jest uznany jako hodowlany do końca życia, nawet jesli w wieku 10 lat wykazywał zmiany w stopniu 4/6.

W związku z tym, iż schorzenie u Cavalierów rozwija się w niezwykle szybkim tempie, aby wynik był miarodajny BADANIA NALEZY WERYFIKOWAĆ COROCZNIE!!!
Jednokrotne badanie w wieku dwóch lat nie oznacza, że do końca życia pies będzie miał czyste serce!!!!

opracowała: Ninka Władzimiruk

Ostatnie tematy
» Szklarska Poręba i okolice
» Szykujcie się na 'border'spaniele! ;)
» SM- Peapure
» Czekam na szczeniaczka :)
» ZIELONA GÓRA i POZNAŃ
» SWEET SECRET
» armenos & Jamajka
» The World of Cavaliers 2011-2013
» potrzeby fizjologiczne
» osierocone cavie noworodki szukają mamy zastepczej

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Ostatnie zdjęcia
HALF AND HALF Ruda Sympatia (Bastra Ruda Sympatia & Clopsville MAI TAI )
Wysłał: Monika Tomyślak
2014-04-20, 21:27
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
DOLCE BACIO Solarelo
Wysłał: AnetaW
2013-11-09, 20:55
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]

Wlasny modul


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
W tym miejscu możesz ustawić własną stopkę portalu
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 210